- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

První a druhý den festivalu Young for young

 

Festival Young for young

 

Letošní sedmý ročník odstartoval domácí Adrian Mole

 

Pondělí 2. října zahájil sedmý ročník festivalu Young for young moderátor a herec Jiří Kraus coby George Mole z muzikálu mostecké činohry Tajný deník Adriana Molea. Seznámil diváky s průběhem festivalu, diváckým hlasováním a také představil studentskou porotou. Retro muzikál pro teenagery a jejich rodiče byl tak první inscenací, kterou mohli diváci vidět v rámci festivalu. O doprovodný porgram se ve foyer divadla postarala mostecká taneční skupina Institue of Tog.

yfy 2017

Tajný deník Adriana Molea - Městské divadlo v Mostě

yfy 2017

O doprovodný porgram se ve foyer divadla postarala mostecká taneční skupina Institue of Tog.

yfy 2017

Po představení byl ve foyer připravený další doprovodný program, o který se postaral mix kapel Alfi all stars band a Promile.
Ve foyer byla po celou dobu festivalu připravena výstava divadelních plakátů pro mladého diváka od roku 1991 do roku 2017.

yfy 2017

Úterní dopoledne patřilo vyprodané Komorní scéně a studentům Pražské konzervatoře s inscenací KRVAVÁ HENRIETTA ANEB JEDNO JARO V PAŘÍŽI. Po skončení představení byla pro diváky připravena malá beseda se studenty Pražské konzervatoře přímo na jevišti.

Divadlo rozmanitostí připravilo pro děti domácí klasickou pohádku O PLAVÁČKOVI – dobrodružný  pohádkový kabaret pro malé i větší diváky se sudičkami, Dědem Vševědem, synkem, kterého přinesla voda ke štěstí, krásnou princeznou i zlým králem.

yfy 2017

Večerní program připravilo Divadlo Bufet s pojízdným hracím prostorem přímo na náměstí před budovou divadla s inscenací UNHAPPY/HAPPY.

yfy 2017
Divadlo rozmanitostí nabídlo divákům inscenaci SOMMELIER, kterou uvedla Bilbo compagnie. O hudební produkci v rámci doprovodného programu se postaral nový člen Divadla rozmanitostí Václav Hoskovec.

 

Vyjádření studentské poroty:

2. října – Tajný deník Adriana Molea

Festival začínal mosteckým představením s názvem Tajný deník Adriana Molea odehrávající se na Velké scéně v Městského divadla v Mostě.

Celá hra byla i muzikálem, tudíž jsme slyšeli spoustu zajímavě ztvárněných písní, ke kterým hrála i živá kapela Alfi all stars band. Představení bylo proloženo krásným svěžím humorem a herci se do svých rolí skutečně vžili. Příběhem nás provázel mladý teenager Adrian Molea, kterého ztvárnil Ondra Dvořák.

Představení je určené teenagerům, ale určitě bychom ho doporučili i dospělým, protože právě ti hrají v životě dospívajících zásadní roli.

(autory jsou všichni členové poroty)

 

3. října - Krvavá Henrietta aneb jedno jaro v Paříži

Dopolední představení Krvavá Henrietta aneb jedno jaro v Paříži se odehrávalo na Komorní scéně Městského divadla v Mostě. Jejími autory jsou studenti pražské konzervatoře z Divadla na Rejdišti. Hra se vrací do roku 1914 před první světovou válkou, kde se uskutečnil příběh lásky, vraždy a intrik.

Celá inscenace je protkána hudební složkou, která diváka může občas vytrhnout ze sledování příběhu. Po skvěle nazpívaném a zatančeném výstupu se divák těžko vrací do děje. Ze začátku scéna působí černobíle kvůli bílým kostýmům a jednotvárnému prostředí. Naopak pro zapnutí barevných světel scéna najednou ožívá a z černobílého světa se stává barevný. Každý herec hrál hned několik rolí, ale díky znakovosti postav jsme dobře rozeznávali kdo je kdo. Nejen že herci dokázali ztvárnit více postav najednou, ale vystupovali i sami za sebe.

Inscenace naráží na dnešní politickou scénu trefnými vtípky a děj je občas proložen současnými prvky. Po představení měl divák možnost zúčastnit se diskuze s herci a režisérem.

(autory jsou všichni členové poroty)