- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Třetí a čtvrtý den festivalu Young for young

yfy 2017

 

 

Ve středu 4. října se dopoledne pokračovalo na obou scénách MDM. Hlediště Velké scény bylo zaplněno do posledního místa žáky a studenty základních a středních škol, kteří měli možnost spatřit inscenaci Činoherního studia Ústí nad Labem MY DĚTI ZE STANICE ZOO. Divadlo rozmanitostí roztančilo hlediště plné dětí z mateřských a základních škol hudebně divadelní revue z vlastního repertoáru s názvem DRAKOPOHÁDKY.

yfy 2017

My děti ze stanice ZOO - Činoherní studio Ústí nad Labem

 

yfy 2017

Drakpohádky - Divadlo rozmanitostí

 

yfy 2017

Hráči - JAMU Brno

V rámci večerního programu se na Komorní scéně MDM představili absolventi Janáčkovy akademie Brno s hořkou komedií N. V. Gogola HRÁČI v režii Hany Marvanové.

O doprovodný program se ve foyer divadla postarali pánové Beneš a Alferi s hudebním číslem Čtyři ruce, jeden klavír.

yfy 2017

Čtvrteční program pozval nejmenší diváky do Divadla rozmanitostí na Sněhovou královnu Pidivadla Praha (Vyšší odborné školy herečké). Komorní scénu navštívil soubor Divadla na cucky z Olomouce s autorským projektem MATE.

yfy 2017

Sněhová královna - Pidivadlo Praha

 

yfy 2017

Mate - Divadlo na cucky Olomouc

Večer patřil Divadlu Letí Praha s inscenací OLGA (HORRORY Z HRÁDEČKU) na Komorní scéně. V rámci off programu zahrál ve foyer na harmoniku Zdeněk Souček z kapely ZDARR.

yfy 2017

Olga (Horrory z Hrádečku) - Divadlo Letí Praha

yfy 2017

Zdeněk Souček

 

 

Vyjádření studentské poroty:

4. října – My děti ze stanice Zoo

Třetí festivalový den jsme na Velké scéně Městského divadla v Mostě zhlédli představení My děti ze stanice ZOO od Činoherního divadla Ústí nad Labem. I přesto, že je téma velmi vážné, bylo proloženo vtipnými a odlehčenými situacemi. Hudba v inscenaci posilovala emoční zážitek diváka, stejně tak i detaily a znaky postav. Vulgarismů se zde objevila spousta, ale představení to nijak neškodilo, naopak spíš přidalo na reálii dění na jevišti. Divák má možnost jít s vývojem hlavní postavy Christiane. Během dění mu na charakteru Christiane záleží čím dál více a bojí se o její konec. Díky tomuto příběhu se divák dozví mnohé o problematice drogově závislých a zjistí... Jaké to vlastně je být feťák?
V představení je napětí od začátku až do konce. Příběh je velmi silný a emotivní. Divák se zasměje, zamyslí a možná si i zabrečí. Představení bychom doporučili s dostupností nad 15 let.

(autory jsou všichni členové poroty)

 

4. října – Hráči

Večerní představení Hráči od JAMU Brno se odehrávalo na Komorní scéně Městského divadla v Mostě. Jednalo se o Gogolovu komedii velice zajímavého charakteru. Hra se zaměřovala na podvody v pokeru, do kterých byla zapletena spousta lidí. Objevily se zde lži, intriky i hádky. Děl byl velmi živý a pestrý, přičemž nás fascinovali herecké výkony všech herců v představení. Atmosféru doplňovala napínavá hudba, která se k daným situacím náramně hodila. Realističnost doplňovaly pokerové výrazy, jako třeba river nebo check. Hra byla obestřena tajemstvím, tudíž nikdo z nás do poslední chvíle nevěděl, jak to všechno vlastně skončí. A že konec byl opravdu překvapivý!

(autory jsou všichni členové poroty)

 

5. října – Mate

Divadlo na cucky Olomouc uvedlo komediální představení Mate, které nás sice pobavilo, ale chybělo napětí. Inscenace je show dvou herců, kteří ztvárnili více postav. Celý děj se odehrává na studentské koleji. Příběhovost je chudá a často předvídatelná. Tato "autořina" nejspíše vznikla za účelem pobavit diváka, a to se jí do určité míry daří. Některé narežírované vtipy často zanikaly, a to  asi hlavně kvůli mladému mrtvému publiku. Chtělo to ze strany herců více energie? To už se asi dozví jen ten, kdo pojede zhlédnout Mate do Olomouce. Mate bychom doporučili lidem, kteří milují "béčkové" romantické filmy. U těch divák nemusí tolik přemýšlet.

(za studentskou porotu Petr Vrabec)

 

5. října – Olga (Horrory z Hrádečku)

Divadlo Letí Praha k nám přijelo s naprostým skvostem: Olga - Horory z Hrádečku. Skvělé představení, skvělé herecké výkony. Scéna je postavena velmi realisticky, takže v divákovi vyvolává pocit, že je opravdu u Olgy a Václava Havlových. Hlavní postavu Olgu ztvárnila herečka Pavla Štorková, která zvítězila v cenách divadelní kritiky v kategorii ženský herecký výkon právě v této roli. Spolu s ní vystupovali také další tři herci, jejichž schopnosti byly rovněž velice působivé. Atmosféra se během oředstavení bouřlivě měnila - od vtipných momentů až po ty vážné a dojemné. Posilovalo ji také příhodné venkovní větrné počasí, jež otřásalo celou Komorní scénou. Inscenace je vhodná pro diváky orientující se v době, kdy se děj odehrává. Z celého představení máme smíšené pocity

(autory jsou všichni členové poroty)