- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

YOUNG for YOUNG je tady

Young For YOungMěstské divadlo v Mostě připravuje ve dnech 19. a 20.března 2010 mimořádný festival pro všechny mladé diváky nejen věkem - Festival YOUNG for YOUNG! Během dvou dnů se zde představí divadla z Mostu, Ústí n/Labem a Prahy. Chybět nebude ani doprovodný program. Divadelní festival YOUNG for YOUNG je festival mladých divadel pro mladé diváky nejen věkem!

Mladými divadly se rozumí výběr profesionálních souborů s mladými herci i tvůrci. Mladými diváky se rozumí všichni diváci s mladým duchem, myšlením, pohledem na svět a radostí ze života vůbec. Dvoudenní program festivalu bude doplněn o koncert, workshop a výstavu. Za pozornost také stojí velmi výhodné festivalové vstupné!

Cílem festivalu je nejen rozšířit a zpestřit nabídku našim stávajícím divákům a současně přivést do divadla nové mladé diváky, ale také založit první festival svého druhu, který u nás nemá obdoby. Současně chceme představit aktuální vývoj a trendy toho nejlepšího z nastupující mladé generace českého divadelnictví. Nová divadelní vlna je tady a Vy můžete být u toho!
Protože přehlídka podobného zaměření u nás chybí, mohla by se v budoucnu zařadit mezi festivaly, o kterých se mluví a které dodávají jednotlivým subjektům - divadlům, ale i městům specifickou tvář.

0.ročník festivalu nebude soutěžní. V příštích letech však budou nejlepší inscenaci volit nejen odborní porotci, ale také diváci. Svým hlasováním se přitom aktivně zúčastní celého programu, jehož výsledky mohou výrazně ovlivnit. Divák by tak měl být v celém programu aktivně zainteresován, vč.účasti na chystaných workshopech s divadelními tématy připravenými lektory z řad MDM, v anketách, soutěžích o ceny apod.
Festivalu Young for Young se kromě atraktivních hostů / v budoucnu počítáme se zahraniční produkcí / zúčastní také činohra MDM a loutková scéna Divadla rozmanitostí. A to nejen produkcí pro děti, ale také možností využití další - komorní scény.

První resp.nultý ročník dvoudenního divadelního festivalu by měl být jakousi předzvěstí oslav 100.výročí založení divadla v Mostě v roce 2011, kdy bychom opět rádi zařadili do programu prvního ročníku to nejlepší z mladé české divadelní scény.Každý festival se vyvíjí a je závislý nejen na finančních prostředcích, ale především na zájmu diváků. Začínáme skromně, ale ambice skromné nemáme!
Věříme, že se k nám nejen přidáte a podpoříte nás ve snaze připravit, udržet a rozvíjet novou tradici - jedinečný stále mladý divadelní festival, ale stanete se jeho součástí. Přijďte se nabít novými zážitky a novou energií. Jaro a YOUNG for YOUNG se blíží. Těšíme se na Vás!

 

POZOR - FESTIVALOVÉ VSTUPNÉ - dospělí 100 Kč, studenti 70 Kč, představení DAMU - 30 Kč! Součástí vstupného je doprovodný program festivalu

Festival je součástí připomenutí 25.výročí existence nové budovy Městského divadla v Mostě a 10.výročí Světového dne divadla pro děti a mládež.


Program:
Pátek 19.3.
13.00 hod. "Stvoření" DAMU Praha - velká scéna MDM - Festivalové vstupné : 30 Kč
19.00 hod. muzikál "DONAHA!" činohra MDM - velká scéna MDM
Festivalové vstupné : 100 Kč, studenti 70 Kč

Sobota 20.3.
10.00 hod. "Ende dende aneb Jak se dělá muzika" - Divadlo rozmanitostí Most
Festivalové vstupné : 50 Kč
15.00 hod. " BABY BOX" Veselé skoky Praha - Divadlo rozmanitostí Most
Festivalové vstupné : 100 Kč, studenti 70 Kč
20.00 hod. " Klub rváčů" Činoherní divadlo Ústí n.L.- velká scéna MDM
Festivalové vstupné : 100 Kč, studenti 70 Kč

Doprovodný program:
Pátek 19.3. - Workshop jinak "Stavba inscenace v praxi"
po představení DAMU- cca od 15.00 h - velká scéna MDM
Výstava I.foyer MDM - "The youngest scenography - Nejmladší scénografie"
- nejčertvější výtvarné návrhy DAMU, proejní výstava kresleného humoru výtvarníka Romana Kubce na téma divadlo a mládí...
II.foyer
Pátek 19.3. od 16.00 hod - Koncert skupiny ZDARR
Sobota 20.3. - OHŇOVÁ SHOW Terezy Braumové před vstupem divadla, SKÁKACÍ BOTY v podání Mistra Evropy, autogramiáda knihy herečky LUBY SKOŘEPOVÉ, která si po té osobně převezme historicky první Cenu FOREVER YOUNG.