- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadelní kopačka 2011

Historicky první cena - Divadelní kopačka 2011 je dohrána. Vítězem fotbalového turnaje osobností se v sobotu 28.května stal pořadatel – tedy Městské divadlo v Mostě! Finále bylo navíc bezkonkurenčně zcela v režii domácích barev, protože se v něm utkaly týmy A a B. O výsledku 6 : 5 rozhodly až závěrečné penalty / 11 : 10! /a vítězem se tak stal s těsným jednogólovým rozdílem favorizovaný tým A.

Byť bylo už před zahájením finále jasné, že cena zůstane „doma“, na bojovnosti to nikomu neubralo. Naopak - Áčko hrálo s nasazením zdraví ve složení Michal Pešek / ředitel turnaje/, Lukáš Rous, Eduard Endt, Luboš Pitín / nám.primátora města Mostu a jednatel MDM /, Lukáš Vejlupek, Petr Přeučil, Petra Kasalová a Michaela Krausová alias Rudá Soňa. Tým B zastupovali režisér Radoslav Tcherniradev, herci František Nedbal, Daniel Rous, Svatopluk Schuller, dále hosté Tomáš Nedbal, Miroslav Potužálek, Jan Středa a Lucie Pešková. Nutno podotknout, že dámská účast v týmech MDM není dle očekávání jen okrasná / byť by to stačilo /, ale má zde své právoplatné místo. Výsledky hovoří za vše!

Týmy MDM nakonec nechaly za zády resp.na 3.místě Mostecký deník, na 4.místě Činoherní studio Ústí nad Labem a pátou pozici vybojoval tým Hitrádia Most. Bojovnost a půvab hráček byly tradičně vysoké, nasazení vlastního zdraví většiny hráčů rovněž. Bez jakéhokoliv snižování zápalu pro hru za to mohl také umělý trávník mosteckého areálu Benedikt. Na vlastní sedřenou kůži to pocítili např. Svatopluk Schuller, nebo Luboš Pitín. Nejhrůzněji ale vypadalo vykloubené rameno brankáře týmu Hitrádia. Největším „přeběhlíkem“ se ukázal náměstek primátora Luboš Pitín, který bystře využíval vítězné skóre k převlékání triček A i B týmů a nejodvážnějšími hráči František Nedbal s Danielem a Lukášem Rousem, kteří se o přestávce velmi ochotně nechali vést sexy tanečnicemi v rychlokurzu břišního tance před zraky všech zúčastněných.

Taneční seskupení Orchidee noire, stejně jako koncert kapely GL music byl součástí doprovodného programu. Kromě putovní Ceny Divadelní kopačka se bojovalo o pohár náměstků primátora Mgr.Karla Novotného a Ing. Luboše Pitína. Prvně jmenovaný náměstek hájil jako lev barvy Hitrádia. Akce se konala v rámci oslav 100.výročí otevření historické budovy Městského divadla v Mostě. První ročník sportovně – společenské akce se vydařil. Už teď se kují taktické plány na příští rok. Tak ať zelenááá je tráááva...

 

Zleva: zeleno- bílý tým B, zelený vítězný tým A, s třásněmi - roztleskávačky MDM

Ukázka z improvizovaného rychlokurzu břišních tanců
na Divadelní kopačce 2011. Zleva: František Nedbal, Lukáš a Daniel Rous