- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Janov 2015

První červnovou specifickou akcí pod širým nebem bylo bezesporu dnes již tradiční charitativní odpoledne pro klienty Domu sociálních služeb v Janově. Městské divadlo v Mostě připravilo i letos ve čtvrtek 7. června od 13.00 hodin program s názvem „Dnes hrajeme u Vás“.

Charitativní akci zahájila pohádka Divadla rozmanitostí O rybáři a zlaté rybce, pokračovalo se koncertem Krušnohorské dudácké kapely a skončilo jako vždy bezkonkurenční diskotékou Zdeňka Turka. Ta je navíc vždy okořeněna soutěžemi a rozdáváním dárků a cen. Součástí programu bylo i osvědčené malování na obličej z dílny Agentury Štěstíčko i psí terapeuti "z dílny" kolegyně Moniky Šimandlové. Koňské terapeuty přivezl opět jezdecký oddíl Equi Bořeň Svinčice. Program vidí pravidelně kolem stovky tělesně a duševně handicapovaných klientů s různým stupněm postižení. Jedno ale mají všichni společné. Neskrývané a upřímné nadšení z návštěvy divadelníků.


Městské divadlo v Mostě zajišťuje celý program bez nároku na honorář, věcné ceny a dárky nakupujeme z výtěžků aukcí Divadelních plesů. Přestože vedení a personál ÚSP Janov své klienty běžně začleňuje do okolního světa - např. i návštěvou mosteckého divadla, přece jen nemohou přijít všichni. V zahradě janovského ústavu si užije každý. Výsledkem našich návštěv v Domu sociálních služeb v Janově pak bývá radost a vzájemné, smysluplné obohacení.