- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Platit se nebude

Už v pátek 4. dubna se poprvé představí hudební fraška Platit se nebude v režii Alexandra Galperina. Gejzír slovního a situačního humoru, ale také hudebních a tanečních čísel Vás čeká na Velké scéně od 19. 30 hodin.

Také zcela nová tvář se objeví poprvé během premiéry Platit se nebude. Jmenuje se Josef Láska a studuje Pražskou konzervatoř - hudebně dramatický obor. Účinkuje v Divadle na Vinohradech ve hrách Caesar a Marie Stuartovna. Hrál také ve filmech, pohádkách i seriálech: Helena, Poupata, Sama v čase normálnosti, Moje sestra, Ordinace v růžové zahradě. V Mostě si zahraje roli Luigiho.

Další zajímavostí je určitě počet a věkový rozptyl tanečníků, kteří se v inscenaci Platit se nebude sešli. Na tanečních vstupech se podílí tanečníci od 8 do 25 let v doposud největším počtu v historii divadla! Na jevišti se jich běžně objeví spolu s našimi herci až třicet najednou! Mladí taneční externisté jsou z Mostu, Chomutova, Teplic i Loun.

Avizované choreografie v chystané premiéře Platit se nebude má mimo jiné na starosti Jana  Zelenková. Jako choreografka a trenérka taneční školy Stardance Chomutov, získala ocenění „Nejlepší choreografka roku 2013″. Soutěže se zúčastnilo kolem stovky choreografů! Janu dovedlo k  bezkonkurenčnímu vítězství jejích devět choreografií, kterými její svěřenci vybojovali  během soutěže 15 zlatých, 5 stříbrných a 1 bronzovou medaili! Výhra přinesla Janě Zelenkové možnost vybrat si asi z dvaceti workshopů v New Yorku např. Broadway Dance Center, Peri Dance, Steps aj. Máme se na co těšit!

Foto: Luboš Pitín