- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ples v obrazech

XXII. Divadelní ples se v sobotu 7. března opět vydařil. Dámy provětraly róby, pánové obleky a všichni společně se pak vrhli do víru tance a plesových vášní.

Mostecký divadelní ples má svá specifika. Jedním z nich je určitě silná základna stálých a věrných návštěvníků a přátel divadla, druhou pochopitelně divadelníci a to nejen účinkující. Návštěvníci tak můžou plesat a juchat vedle svých oblíbených herců a tanečníků, hvězdných hostů plesu se můžou doslova dotknout, nebo se s nimi „občerstvit“ ve dvou barech.
Dalším specifikem je určitě prostor. Divadelní foyer, kde se ples koná, je totiž zajímavým architektonickým prvkem nabízejícím vzdušnost i komorní prostředí současně. Velkoryse řešené dvě galerie jsou totiž dalším lákadlem, které jinde neuvidíte. I kvůli jedinečným prostorám se na divadelní ples opakovaně sjíždějí hosté z celého Mostecka, ale i z Teplic, Ústí nad Labem a dokonce až z Liberce a Jablonce nad Nisou!
Dalším plesovým bonusem je program, který během dvaadvaceti let vidělo celkem téměř 7 000 návštěvníků!
Na divadelní plesy jsou zváni mistrovské taneční páry, špičkové taneční kluby a formace / letos latinsko – americká formace „Burlesque“ – TK 1976 Most /, stejně jako legendy české hudební scény. Každoročním programovým osvěžením jsou výstupy členů činohry Městského divadla v Mostě / MDM / a Divadla rozmanitostí. „Rozmáňo“ letos doslova rozpumpovalo atmosféru hudebním ukázkou z Drakopohádek, za MDM připravili Jiří Kraus / současně i moderátor večera / a Miroslav Večerka ukázku z komedie Golem, pěveckým vstupem a noblesním šarmem okouzlila Karolína Herzinová. Svižný step předvedl Jan Beneš. XXII. Divadelní ples oficiálně zahájil jednatel MDM Václav Hofmann.
K tanci a poslechu hrála skupina Flash back. Tu vystřídala jako hlavní host plesu legendární kapela Mefisto s lídrem Viktorem Sodomou, který nikoho nenechal na pochybách, že rozhodně nepatří do starého železa! Ve skvělé formě roztančil celý parket nejen svými největšími hity. A to i přesto, že průměrný věk kapely Mefisto je 72 let!
K nejvášnivějším a tanečníkům rozhodně patřil hostující herec Tomáš Vacek s manželkou. Pomyslnou taneční soutěž by s přehledem vyhrál za originalitu a nasazení.
Plesalo se opět do pozdních nočních hodin. A to je dobře, protože jak podobně zpívá Viktor Sodoma - až nám bude sto, budeme mít na co vzpomínat.

Více ve fotogalerii.
Foto: Tomáš Branda
Videoreportáž najdete na našem facebooku!