- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Povedený tatínek a my

V pátek 16. listopadu byla poprvé uvedena hra napsaná podle povídek Oty Pavla Povedený tatínek a my. Jak prozradil režisér inscenace George Agathonikiadis je mu autorův rukopis velice blízky: „Jeho poetiku a dobu jsme se rozhodli zpestřit filmovými dotáčkami . Vyzdvihl bych také hudbu Petra Baraňáka a scénu Petra Kastnera. Je to koláž v duchu Oty Pavla.“ Jedním dechem dodal, že dramaturg Vlastimil Novák vybral z povídek krásné pasáže, ve kterých je světlo a tma, něha, poezie, bolest, smutek, příroda, radost i laskavý humor. Režisér se také během příprav setkal s posledním bratrem Oty Pavla – panem Hugem, který se osobně účastní první reprízy 22. listopadu.

Povídky Oty Pavla jsou srdeční záležitostí také pro představitele hlavní role tatínka - Svatopluka Schullera: „Pro mě je to od puberty fenomenální četba.“ Současně přiznává, že hledání té správné polohy bylo velmi náročné.  Atmosféru příběhu, který MDM uvádí na působivé Scéně na točně si můžete vychutnat v naši fotogalerii.

Foto: Luděk Prošek