- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Regina a jejích padesát...

Regina a jejích padesát...tak zněl název výjimečného vzpomínkového pořadu známé herečky, která v sobotu spolu s kolegy oslavila unikátní profesní jubileum - 50 let na scéně Městského divadla v Mostě!

Rekapitulace bohatého divadelního života herečky začala poněkud dramaticky. Na scénu totiž Reginu Razovovou přivedl policista Michal Pešek! A přivedl ji rovnou k soudu! Skandální začátek měl být brzy vysvětlen.

Kdo, koho, proč a za co u rychlého soudního tribunálu soudil? Žalobce Jakub Dostál herečku nečekaně obvinil z nehoráznosti a nebezpečnosti takto letitého angažmá! To si ovšem nenechal líbit obhájce Vít Herzina a vystoupil s dobře připravenou obhajobou na adresu hereččiny věrnosti a oddanosti mosteckému divadlu. Rozhodnutí zůstalo na soudci Jiřím Krausovi. Ten po zvážení všech argumentů obžalobu de facto smetl ze stolu! Obžalovanou tak zprostil viny a naopak jí přisoudil dalšíích 50 let. Nikoliv žaláře, ale divadla!

Soudní napětí, které by se dalo krájet, naštěstí vystřídala hudební intermezza v podání kolegů Andrey Traganové, Michaely Krausové, Stanislava Oubrama, Karolíny Herzinové, Otto Lišky, Zity Benešové, Miroslava Středy a speciálního hosta - Václava Neckáře! Atmosféru nedávno minulou podtrhly fotoprojekce oblíbených rolí Reginy Razovové a vzpomínky na záviděníhodné a šťastné profesní období.

Závěr patřil nekonečné řadě gratulantů v čele s ředitelem Jiřím Rumpíkem. Jedinečný večer - pocta mimořádně plodnému a tvůrčímu lidskému osudu v režii Jany Pin se vydařil.

Foto: Tomáš Branda

foto