- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Země znovuzrozená - Stanislav Štýs

Vernisáž výstavy se koná 8. ledna 2016 ve druhém foyer Městského divadla v Mostě. Výstava potrvá do 29. února 2016.

Autor výstavy Ing. Stanislav Štýs, DrSc. 60 let fotografuje těžebně rekultivační tématiku souběžně s realizací. Vznikl tak unikátní soubor  250  dokumentárních fotografií, které autor upravil pro výstavu. Dosud od roku 1996 byla tato výstava instalována již 42 krát, a to nejen v České republice, ale i v Německu, Holandsku, Belgii a Rakousku. V loňském roce ji bylo možné shlédnout na Pražském Hradě a na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

 

foto

Ing. Stanislav Štýs, DrSc.

V roce 1954 dokončil studium lesnické fakulty ČVÚT Praha. Pracoval na Správě lesů v Dubí, na  Krajské správě meliorací v Teplicích, působil jako vedoucí projekce rekultivací a nakonec jako vedoucí  odboru revírní ekologie na Generálním ředitelství Severočeských dolů v Mostě. V současné době je jednatelem inženýrské organizace ECOCONSULT PONS. Spolupracuje s vědeckými pracovišti a v vysokými školami, je autorem 330 publikací.