- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - červen 2014

Herečka Ivana Zajáčková slaví ve čtvrtek 19. června na den přesně - 25 let v mosteckém divadle! Poprvé se objevila na jevišti Divadla rozmanitostí v komedii Zelňačka. Skvělé - nejen komediální - herečce blahopřejeme a držíme palce do další pětadvacítky!

Premiéra Herkules a Augiášův chlív bude premiérou také pro novou posilu činohry MDM - hostujícího herce Zbyška Humpolce. Čerstvý absolvent Divadelní fakulty JAMU Brno se mosteckým divákům poprvé představí v roli Fyleose, Augiášova syna. Držíme palce.   

Přípravy na satirickou hru Herkules a Augiášův chlív vrcholí. Podle čerstvé Augiášovy zkušenosti / František Nedbal / se zahnojené zemi vládne těžko. Pokud se ale v ničem moc nerýpete, tak velmi dobře! Více "prezidentských" zkušeností neprozradíme... Více už na premiéře v pátek 20. června v 19.30 hodin.   

Náš mladý dramaturg Michal Pětík zahájil novou životní etapu! Ne že by začal chodit např. zásadně pěšky, zapsal se na hodiny japonštiny, nebo chtěl zdolat Kilimandžáro, ale zcela svobodně se rozhodl pokořit jiný obávaný vrchol - manželství! "Spolulezkyní" životem mu je od začátku června herečka Divadla rozmanitostí Tereza Lišková. Pardon Pětíková!  

V rámci XIV. ročníku Ceny Ď budou 24. června 2014 v ND uděleny ceny Ď v 6. kategoriích. Cena Ď je svým charakterem a rozměrem ojedinělá a respektovaná cena za podporu kultury
a charity v České republice. Městské divadlo v Mostě se cen účastní již několik let. Jako poděkování mimo jiné pravidelně nominuje subjekty, které významně podporují naše divadlo. Letos MDM nominuje na Cenu Ď v kategorii pro mecenáše divadel ČR Severočeské doly a.s. a společnost Mondelez CR Biscuit Production s.r.o.
Více na http://www.cena-d.cz/

Režisér Lukáš Kopecký slavil na konci května Mikuláše! Ne nespletl si termín, na svět totiž přivítal svého prvorozeného stejnojmenného syna! Premiéru satiry Herkules a Augiášův chlív tak uvede v pátek 20. června poprvé jako otec. Blahopřejeme!

Léto je tu a s ním přicházejí i červnové DIVADELNÍ MOSTY! ČTĚTE NÁS! http://www.divadlo-most.cz/magazin/

Už podeváté pořádá MDM charitativní odpoledne v Domě sociálních služeb v Janově s názvem "Dnes hrajeme u Vás". I letos přivezeme pohádku Divadla rozmanitostí - Perníková chaloupka, vystoupí Krušnohorská dudácká kapela a celý areál roztančí diskotéka Zdeňka Turka. Chybět nebudou projížďky na koních, psí terapeuti, malování na obličej a soutěže o ceny.

POZOR AKCE 2 V 1! V měsíci červnu nabízíme mimořádnou akci 2 v 1! NEBOLI VE DVOU DO DIVADLA ZA POLOVIČNÍ VSTUPNÉ! Přijdete- li tedy do divadla ve dvou, zaplatíte vstupné za jednoho! Slevová akce 2 v 1 se týká těchto představení: 4.6. - hudební frašky Platit se nebude, 10. 6. - komedie Dokonalá svatba a 17.6. - derniéry Bez roucha. Neváhejte!

DERNIÉRY! Současně bychom Vás rádi pozvali hned na dvě derniéry!
Inscenace podle Oty Pavla o krásách a strastech života Povedený tatínek a my má derniéru naplánovanou na středu 11. června. Jednu z důležitých rolí zde hraje také točna, která diváky přesouvá za jednotlivými dějovými obrazy! Vřele doporučujeme!

Letní OPEN AIR AKCE divadla zveřejníme už brzy na úvodní straně. Začínáme na Hněvíně!