- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - listopad 2015

Pozor- Rozmáňo hledá dětského scénografa!

Divadlo rozmanitostí uvede 19. 3. 2016 premiéru pohádky "O dvanácti měsíčkách" a žádá o spolupráci základní a mateřské školy v mosteckém regionu. Přečtěte si pohádku a svoje nápady, jak by měly vypadat kostýmy, scéna a loutky namalujte a návrhy pošlete do Divadla rozmanitostí do 20. 12. 2015.

Šéf techniky MDM, v soukromí řezbář, Jiří Zajáček spolu s kolegou z DR Vlastou Brožem dokončili poštovní schránku pro Ježíška, kterou letos poprvé připravuje město Most na 1. náměstí během Vánočních trhů od 16. - 23. prosince.

V sobotu 28. listopadu proběhla úspěšně premiéra nové pohádky Divadla rozmanitostí Vánoční přání. Nejbližší reprízy jsou připraveny 5., 12. a 26. prosince vždy od 10.00 hodin. A pozor - v pohádce se objeví i živý Dobrý duch Vánoc!

POZOR DERNIÉRA - Slavnou hru Revizor uvádíme 30. listopadu od 19.00 z provozně technických důvodů naposledy! Nenechte si ujít. Vstupenky, foto a video zde.

Ve čtvrtek 26. listopadu bude z technických důvodů zavřena Půjčovna kostýmů v Divadle rozmanitostí.
Děkujeme za pochopení.

Nové vydání Divadelních mostů právě zde!

Svatá Barbora převezme světlo u našeho divadla! V pátek 27. listopadu v 17.00 vytvoří živý obraz pod vedením herce Otty Lišky šikulové ze Studia mladých divadelníků Divadla rozmanitostí. Tradiční akce, na kterou jste srdečně zváni, proběhne na schodech před hlavním vchodem úplně poprvé.

Noc divadel 2015 se blíží! V sobotu 21. listopadu vás čeká od 19.00 nejen společný potlesk na jevišti a kabaret Na Poříčí dítě křičí, ale od 21.00 také Divadlo naruby - speciální exkurze do zákulisí vedená členy činohry MDM. Herec Vít Herzina a umělecký šéf Jiří Rumpík pilují interaktivní exkurzi do nejmenších detailů. Máte se na co těšit... ! Rezervace vstupenek zde.

Kulaté 40. narozeniny oslavil 16. listopadu Michal Pešek. Michal, člen jevištní techniky a univerzální hostující herec hraje v MDM od svých 10. let! Blahopřejeme.

Ze zdravotních důvodů byla v úterý 10. listopadu zrušena první repríza tragikomedie Tři sestry. Vstupenky zůstávají v platnosti do nejbližší reprízy 25. listopadu. Herci Williamu Valeriánovi sice vypověděl službu kolenní kloub, ale dělá všechno pro to, aby se v plné síle postavil na jeviště jako Nikola Šuhaj na sobotní vyprodané repríze Balady pro banditu. Držíme palce!

Herečka Michaela Krausová oslavila v pondělí 9. listopadu kulaté narozeniny. Blahopřejeme. Po dopolední pohádce pro školy Hrátky s čertem jí na jevišti popřál umělecký šéf Jiří Rumpík.

Před premiérou hry Tři sestry v pátek 6. listopadu slavnostně předáme ceny Festivalu Young for young 2015!

V pátek 6. listopadu oslaví Bohuslav Patzelt své 75. narozeniny. Blahopřejeme! Slavit bude prací, protože se premiérově představí v roli Feraponta v tragikomedii Tři sestry. Tfuj, tfuj, tfuj!

Poslední volné vstupenky na premiéru tragikomedie Tři sestry najdete zde. V Mostě bude slavný titul uveden vůbec poprvé, jeho autor A. P. Čechov po padesáti letech (Strýček Váňa)!

Divadlo rozmanitostí se po delší době úspěšně vrací do pražského divadla Minor, kde bude v sobotu 7. listopadu od 15.00 hostovat s pohádkou Tinův neuvěřitelný příběh.

Už v úterý 10. listopadu proběhne první čtená zkouška komedie Kronika Pickwickova klubu.

20. listopadu od 17.00 vás čeká v Divadle rozmanitostí Trojčtení! Jedná se o jedinečný komponovaný večer tří scénických skic současných zahraničních dramatických textů určených dětskému divákovi v podání tři divadel – Divadla rozmanitostí, Divadla Letí z Prahy a českobudějovického Malého divadla. Po představení následuje neformální diskuze. Mimořádná akce je určena pro všechny zájemce o současnou světovou dramatickou tvorbu pro děti. Vřele doporučujeme. Vstupenky možno rezervovat zde.

Třetí ročník celoevropské akce Noc divadel proběhne 21. listopadu od 19.00 na Komorní scéně a tradičně i v zákulisí.
Program zde.

Interaktivní výstavu IQ park Liberec, která byla instalována během října v rámci Festivalu Young for young 2015 v Divadle rozmanitostí, navštívilo téměř 600 návštěvníků!