- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aktuality z divadla

ZAHÁJENÍ DRUHÉ POLOVINY DIVADELNÍ SEZONY.

Od září se opět vrací život na divadelní prkna. Druhá polovina sezony 2020 startuje a my pevně věříme, že se v hledištích obou divadel budeme moci potkávat ve zdraví a hojném počtu.

Níže jen malý výčet toho, na co se můžete hned od září těšit:

 

PREMIÉRA INSCENACE HOST

Již 4. září 2020 proběhne na Velké scéně dlouho očekávaná premiéra francouzské komedie Host v režii Lukáše Kopeckého.
Od poloviny srpna se na jevišti pilně „oprašuje“ a my pevně doufáme, že si první poprázdninovou premiéru nenecháte ujít.
Těšit se můžete na herecké výkony Jiřího Krause, Michaely Krausové, Jakuba Dostála a Lukáše Kofroně.

Ještě před začátkem inscenace proběhne také slavnostní vyhlášení výsledků ankety Cena diváka za rok 2019.

 

XIII. DIVADELNÍ VINOBRANÍ

9. září 2020 oficiálně zahájíme druhou polovinu divadelní sezony a to již 13. Divadelním vinobraním. Připraven je křest divadelních vín, vstupy členů činohry MDM a Divadla rozmanitostí, vystoupení taneční skupiny Demi Dance a mnoho dalšího. Celým odpolednem bude provázet herec Tadeáš Horehleď.

 

ŘÍJEN VE ZNAMENÍ PREMIÉR

Protože divadelní prázdniny se nám letos díky mimořádným opatřením trochu protáhly, tak již od konce srpna se v divadle pilně zkouší a postupně vznikají hned dvě nové inscenace, jejichž premiéry jsou naplánovány na říjen 2020. Tou první bude historická hra Davida Seidlera Králova řeč - zábavná a dojemná historická hra o překonávání vlastních omezení na pozadí zásadních dějinných událostí. Inscenace režiséra Zbyňka Srby slibuje silný lidský příběh i jemný ironický humor.

Premiéra se uskuteční 2. října na Velké scéně a v hlavních rolích se představí Marcel Rošetzký a Jiří Kraus.

Dne 16. října bude mít na Velké scéně městského divadla českou premiéru bláznivá komedie s horkou atmosférou jižního Španělska Mirákl v Andalusii.

V režii Milana Schejbala se mohou diváci těšit na brilantní hru plnou nedorozumění, záměn a proměn. Hrají Vít Herzina, Veronika Týcová, Markéta Hausnerová, Lukáš Kofroň, Jakub Dostál a Michal Pešek.

 

DIVADLO ROZMANITOSTÍ

Divadlo rozmanitostí přichystalo speciální divadelní bonus v podobě představení pod širým nebem.

Za hezkých letních dnů několikrát opustí prostor divadla a doslova tak divákům vyjde vstříc.

Od 4. do 6. září 2020 přináší rodinná představení v jedinečné atmosféře mosteckého Benediktu.

A není zdaleka vše. Hned 12. září proběhne premiéra nové pohádky v režii Jitky Rakové Statečný Nebojsa. Nebojsa je skutečně neohrožený chlapík, který má pro strach uděláno, a přitom by tak rád poznal něco, z čeho by mohl mít zdravý respekt. Mimo jiné jde též o pohádku o hledání pravého štěstí a lásky, což je téma věčně aktuální. Pohádce nechybí nadhled a vtip, a také originální výprava scénografky Kateřiny Baranowske (znáte její rukopis díky titulům Dracula nebo King Kong).

Hrají Quido Kublák, Jitka Raková, Pavel Zikmund, Kamila Raková a Ema Turnová.